TASARIM VE PROJE
AKPINAR İNŞAAT proje tasarım ve dizayn çalışmalarında, bünyesindeki tecrübeli mühendislerin ve mimarların gözetimi ve kontrolünde, mühendislik ve mimarlık hizmeti alanında pek çok projelere imzasını atmış olan profesyonel partnerleri ile çalışmalar yapmaktadır.
UYGULAMA
Kurucuları ve çekirdek kadrosunda çalışan personelleri, görev almış oldukları büyük projelerde kazanmış oldukları tecrübe, bilgi ve kalite anlayışını kişisel ve kurumsal anlamda prensip edinmiştir. Yapılacak uygulamalarda görev dağıtımı branşında uzmanlaşmış tecrübeli ve eğitimli personel ile yapılmaktadır. AKPINAR İNŞAAT, uygulamada kalite anlayışının temel prensipleri olarak aşağıda yazılanları benimsemiş ve bugüne dek bitirmiş olduğu projelerde işverenlerine kendini kanıtlamıştır.
 • Tasarım ve projenin uygulanabilirliğinin kontrolü, birimler arası koordinasyonu
 • Planlama ve iş programı, program gereği ihtiyaç olan nitelikli personel temini ve iş dağılımı.
 • Montaj için gerekli olan ekipman ve aletlerin doğru seçimi, temini.
 • İş güvenliği ve disiplini gereksinimlerinin yerine getirilmesi
 • Uygulamaların numune ve örnek şeklinde müşteri onayına sunumu
 • Uygulamanın planlanan zamanda projeye uygun yapımı
 • Gerekli tüm dokümantasyonun temini ve sunumu
 • İşin teslimi ve teslim sonrası işletme bakım hizmeti, teknik destek.
DANIŞMANLIK
AKPINAR İNŞAAT, teknik taahhütlük sektöründe vermiş olduğu hizmet dışında firma ve kurumlara mühendislik, süpervizörlük, teknik bakım ve ürün satın alma konularında danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca proje bazında kurumlara ve firmalara aşağıda belirtilen konularda danışmanlık hizmeti vermektedir.
 • Kentsel Dönüşüm
 • Proje ve keşif
 • Maliyet analiz
 • Planlama
 • Uygulama metot dokümanları
 • Teklif ve malzeme seçimi
 • Kalite kontrol ve süpervizörlük hizmetleri
 • Geçici kabul ve işin teslimine yönelik dokümantasyon işleri
 • Teslim sonrası bakım, teknik danışmanlık
YAPI İNŞAAT VE TAAHHÜT

İnşaat taahhüt hizmetlerinin temelini yapı al-yap-sat oluşturmaktadır. Arsa alıp satmak, arsa alıp yapı inşa etmek, daire satın almak ve satmak, inşaatların tamamlanması ve satılması, tüzel ve gerçek kişilerle karşılıklı sözleşmelerin yapılması, kat karşılığı binaların inşası, yapımı ve teslimi, inşaat projeleri, restorasyon çalışmaları ve gayrimenkul satışı yapma inşaat taahhüt hizmetleri kapsamındadır.

Kamu ve özel sektör ayrımı çerçevesinde yatırım yapan tarafın kim olduğuna bakılmaksızın inşaat projelerine ve ihale kural ile usullerine uygun bir şekilde oluşturulması inşaat taahhüt hizmetleri kapsamında ele alınmaktadır.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak kendi evinizi, işyerinizi, binanızı, sitenizi Başka Bölgeye kaydırılma Korkusu Yaşamadan kendi talebiniz, inisiyatifiniz ile kentsel dönüşüm kanunu kapsamında; yaşanabilir, depreme dayanıklı, sosyal donatıları, otoparkı, yeşil alanları olan Kaliteli yaşam alanlarına dönüştürme sürecini sizlere 12 ADIMDA KENTSEL DÖNÜŞÜM ile basitçe özetledik. Kentsel Dönüşüm sürecinde AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM SİSTEMİ ile tüm süreçte SİZLERE HİZMET VERİYORUZ.  
 1. Belediye İmar Müdürlüğü veya Tapu Müdürlüğü’ ne başvurarak arşivden mevcut binanıza ait statik – mimari projeler (var ise) temin edilir.
 2. Bina Deprem Risk Raporu almak için Tapu Fotokopisi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Tapudan alınmış Bina Kat Maliklerinin Hisse Oranlarını Gösterir Belge/ Takyidat, Belediye Arşivinden; Binanın Statik Projesi veya Statik Proje Olmadığına Dair Resmi Yazı, Belediyeden UAVT ( Ulusal Adres Veri Tabanı ) Yazısı, Belediyeden Emlak Vergi Beyannamesi ile Bakanlık Yetkili Kuruluşu AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM’ e başvuru yapılır.
 3. Bakanlık Yetkili Kuruluşu AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM ün binanızda yapacağı teknik inceleme, tespit ve çalışmalar sonucu binanız için Deprem Risk Raporu hazırlanır.
 4. Hazırlanan Deprem Risk Raporu Onay için İDAREYE  bir üst yazı ile sunulur.
 5. İDARE; Deprem Risk Raporunu 10 gün içinde inceleyerek onaylar. Rapor sonucu binanız riskli ise İDARE Tapu Müdürlüğü bir yazı ile bina tapu kütüğüne Riskli Yapı şerhini koyar. (Alım-Satım Yapılabilir-Bilgilendirme şerhidir.)
 6. İlgili Tapu Müdürlüğün’ den tüm kat maliklerine Resmi Yazısı iletilir. (Resmi yazısının size tebligatı ile 15 gün içinde İlgili İDAREYE rapor için itiraz hakkınız var.) Resmi yazının size tebliğinden sonra binanız riskli ise 60 gün içinde bina maliklerinin en az 2/3 (tapu hisse) çoğunluğu ile Bina Ortak Karar Protokolü hazırlanıp imza altına alınır. (Binayı nasıl, ne zaman, ne şekilde, kime, hangi dağılımla yaptıracağınız kararını alırsınız.) Ya da 4/5 çoğunluk ile Bina Güçlendirme Kararı da alınabilir.
 7. Bina Ortak Karar Protokolü İDAREYE bilgi amaçlı bir dilekçe ile sunulur.
 8. Binanın yeniden inşaatı veya güçlendirmesinin yapılması için bir müteahhit şirket olarak AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM ile Tüm Belediye Projeleri hazırlanır ve ilgili belediyeden ruhsat alınır.
 9. Binanızın yeniden inşaatı veya bina güçlendirmesi için Bakanlık ile anlaşma sağlayan Bankalara  Kentsel Dönüşüm Kredisi için başvuruda bulunulur. (Kentsel dönüşüm Kira Yardımı veya Kentsel Dönüşüm Kredisinden sadece biri kullanılabilir.)
 10. Kentsel Dönüşüm Kira Yardımı için İDAREYE başvurulur.
 11. Binanın yeniden inşaatı veya bina güçlendirmesi için kat maliklerinin binanın ortak karar protokolü ile AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. ile sözleşme yapılır ve yeni binanızın inşaatına başlanır. (Yeni binanızın inşaatı yapı denetim şirketleri ve kentsel dönüşüm kredisi kullandı iseniz bankaların uzmanları tarafından her aşamada denetlenir.)
 12. Yapımı tamamlanan binanız için bağlı olduğunuz belediyeden (Depreme dayanıklı, projesine uygun yapılmış, eksiksiz bina anlamına gelen) İSKÂNLI TAPULARINIZ alınır.
 

AKPINAR Kentsel Dönüşüm Sistemi ve Müteahhitlik

Eski, Depreme Dayanıksız, Ekonomik Ömrünü tamamlamış Evinizi, İşyerinizi, Binanızı, Sitenizi Kentsel Dönüşüm Kapsamında Yenilemek istiyorsunuz ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız; Sektörün Lider kuruluşu AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM; Uzman Ekibi ile sizin yanınızda. Kentsel Dönüşüm kanununun sağlamış olduğu Kredi ve Kira yardımı olanakları ile Harç ve Vergi avantajlarından yararlanarak binanızı, sitenizi yenilemek istediğinizde önünüze yapılması gereken birçok iş çıkıyor. Bu işlerin tamamını apartman, site yönetimi olarak sizin yerinize AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM olarak biz organize ediyor ve sürekli SİZİ bilgilendiriyoruz. EVİNİZ, İŞYERİNİZ; AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM tarafından güvenle istediğiniz gibi yenilenirken siz kendi işiniz, HAYATINIZ ve sorumluluklarınız ile ilgilenebilirsiniz.
AKPINAR Kentsel Dönüşüm Sistemi Süreci:
 1. AKPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM Uzmanları Akpınar Kentsel Dönüşüm Sistemi ve süresi hakkında sizi bilgilendiriyor.
 2. Kentsel Dönüşüm avantajlarından (kredi, teşvikler) yararlanabilmeniz için Binanızda gerekli teknik çalışmaları yapıp Binanızın Deprem Risk Raporunu hazırlıyoruz. Raporunuzun onayını alınması ile binanız Kentsel Dönüşüm kapsamına giriyor.
 3. Bina Mülk sahipleri için Kentsel Dönüşüm Kredisi veya Kentsel Dönüşüm Kira yardımını çıkarıyoruz.
 4. Binadaki Mevcut Kiracılar için Taşınma Yardımı ve Kentsel Dönüşüm Kredilerinden faydalanmanız için evraklarınızı hazırlıyoruz.
 5. Çözüm Ortağımız Emlakçılar aracılığı ile size Yeni Binanız tamamlanana kadar Kiralık veya Satılık daire bulmanızda yardımcı oluyoruz.
 6. Binanız kat karşılığına uygun değil ise binadaki hak sahipleri için Devlet Teşvikli Kentsel Dönüşüm Kredisini çıkarıp Taahhüt veya Yapı Kat Karşılığı ile yeni binanızı inşaa ediyoruz.
 7. Yeni binanız için Tüm projeleri hazırlıyor ve Belediyesinden İnşaat Ruhsatını alıyoruz.
 8. Eski binanızı Güvenli bir şekilde yıkımını sağlıyoruz.
 9. Yeni Binanız Projesine, İlgili Yönetmeliklere, Teknik Şartnamesine göre İnşaatını Güvenle yapıyoruz.
 10. İnşaatını tamamladığımız binadaki Hak sahiplerinin Tapularını teslim ediyoruz.
 11. Binanızın Bitirilip, Belediyeden İSKÂN alana kadar Uzman Ekiplerimiz ve Çözüm Ortaklarımız ile SİZİNLERİN YANINDA GÜVEN İNŞAA EDİYORUZ…